Екологічні проблеми стають все більш важливими. У 2022 році «Опитування генерального директора Gartner і старших керівників бізнесу» вперше в історії щорічного опитування включило екологічну стійкість до 10 пріоритетів серед респондентів. Респонденти опитування сказали, що екологічна стійкість і ESG служать конкурентними відмінностями для компаній.

У звіті за 2022 рік « Роль програм ESG у прийнятті рішень в ІТ » від TechTarget Enterprise Strategy Group стверджується, що ESG і фактори стійкості тепер є критеріями закупівлі ІТ у більшості організацій, у значній або помірній мірі. Наприклад, 85% респондентів заявили, що вони регулярно передають потенційних постачальників ІТ або робили це принаймні один раз через проблеми, пов’язані з ESG.

У 2022 році Комісія з цінних паперів і бірж США запропонувала правило, яке вимагатиме від публічних компаній розкривати інформацію про бізнес-ризики, пов’язані з кліматом, і їхні прямі та непрямі викиди парникових газів. А в січні 2023 року набула чинності Директива Європейського Союзу про корпоративну звітність про сталий розвиток, яка встановлює нові вимоги до звітності для приблизно 50 000 компаній, які набудуть чинності з 2025 року. Такі правила, ймовірно, викличуть більший інтерес до впровадження екологічних обчислювальних практик, оскільки компанії оновлять свої ІТ . інфраструктура для обмеження викидів і використання енергії.

Також розробляються інші екологічні норми, наприклад, запропонований ЄС Закон про штучний інтелект. Він включає критерії екологічної стійкості в оцінці систем ШІ. Однак деякі критики вважають, що цей акт не заходить достатньо далеко у боротьбі з впливом штучного інтелекту на навколишнє середовище та низькоефективних чіпсетів, на яких він покладається. Вони також стверджують, що відсутність даних про штучний інтелект, хмарні обчислення та криптовалюту ускладнює регулювання.

Деякі лідери ІТ-сектору вживають заходів, щоб бути екологічнішими. Наприклад, провідні постачальники хмарних платформ AWS, Google і Microsoft взяли на себе зобов’язання зменшити свій вуглецевий слід і надати екологічні хмарні пропозиції:

  • AWS заявила, що до 2025 року матиме 100% відновлювану енергію. Вона також приєдналася до Пакту про кліматично нейтральні центри обробки даних разом із Google і Microsoft і прагне досягти нульового використання вуглекислого газу під час своєї діяльності до 2040 року.
  • Хмарна платформа Google використовує повністю відновлювані джерела енергії з 2017 року. У 2019 році компанія перевела майже всі відходи своїх операцій центрів обробки даних зі сміттєзвалищ і має намір мати повністю нейтральні центри обробки даних до 2030 року. Google також пропонує свій програмний пакет Carbon Sense, який дозволяє користувачі контролюють свої викиди вуглецю.
  • Хмара Microsoft Azure є вуглецево-нейтральною з 2012 року, а до 2025 року планує створити центри обробки даних із 100% відновлюваною енергією. До 2030 року компанія планує стати вуглецево-негативною. До 2050 року Microsoft також планує видалити з навколишнього середовища весь вуглець, який коли-небудь створював його використання енергії.